Вгору

Коли іншого виходу немає. Евтаназія домашніх тварин

Є теми, на які не говорять «просто так», про них рідко пишуть, ними рідко цікавляться. А якщо цікавляться, значить ситуація безвихідна. Усипляння (евтаназія) домашніх тварин - складне питання, яке одного разу постає перед багатьма власниками. Для його вирішення міжнародні зоозахисних організацій, такі як ПЕТА пропонують проводити медикаментозну евтаназію.

Це спосіб вважається найбільш гуманним, він узаконений в багатьох країнах, в тому числі і в Україні. Існує навіть особливий порядок проведення усипляння тварин, в якому вказуються соціальні та паліативні випадки. Його регулює закон про ратифікацію Європейської конвенції, який був прийнятий в 2013 році.

Причини для медикаментозного приспання домашніх тварин

У Харкові діє закон Державного комітету ветеринарної медицини України, актуальний для всієї країни. Згідно з ним евтаназія може використовуватися в якості контролю розмноження. Також вона застосовується:

  • для агресивних звірів (найчастіше собак), поведінка яких загрожує життю людей;
  • антропозоонозів - носіїв хвороб, якими можуть заразитися люди;
  • при невиліковних хронічних захворюваннях;
  • коли є травми, не сумісні з життям: політравми, пошкодження важливих внутрішніх органів, численні переломи.

Природно, що люблять власники роблять для своїх вихованців все можливе, щоб зберегти і продовжити їх життєвий шлях. Але коли це неможливо, а бездіяльність або подальше лікування буде заподіювати пацієнтові біль і страждання - краще зробити евтаназію. Собаки, кішки, тхори, змії і ігуани можуть піддаватися цій процедурі за медичними показаннями або необхідності, але тільки з дозволу власника.

Як проводиться евтаназія тварин у ветеринарній клініці 4 Лапи (Харків)

Як лікарі, ми робимо все можливе, щоб Ваш вихованець видужав, і зміг і далі продовжувати жити повноцінним життям. Але якщо його діагноз небезпечний для нього самого і оточуючих, або коли прогноз вкрай несприятливий, і подальше існування приносить страждання - то ми зобов'язані роз'яснити господареві перспективи, і запропонувати зробити евтаназію. Рішення приймає власник, і лікар ні в якому разі не наполягає на усипляння.

У ветеринарній клініці 4 Лапи (на Салтівці) ми проводимо медикаментозне усипляння собак і кішок. Процедура виконується з попереднім введенням наркозу, тобто свідомість повністю «вимкнено», тварина засинає, потім йому вводиться препарат, який зупиняє дихання, і воно більше не прокидається. Такий відхід у інший світ не викликає додаткових страждань, все відбувається тихо і безболісно.

Якщо транспортування неможлива через тяжкий стан або будь-яким іншим, наш лікар може виїхати для огляду і проведення процедури евтаназії домашньої тварини на будинок. І пам'ятайте, що медикаментозне усипляння - не жорстокий, а визнане в усьому світі засіб припинення муки того, хто довгий час був Вашим вірним другом.